listopad 2022 archive

“Jestem sobie mały miś…duży miś…Znam się z dziećmi nie od dziś..”

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu w Janowie oraz w Oddziale Zamiejscowym w Siedlcu Zobacz

„Niepodległość znaczy Wolność”

Listopad to szczególny miesiąc w dziejach naszego narodu, którego zaborcy nie byli w stanie zniszczyć. Swą wyjątkowość zawdzięcza dacie 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska, po ponad wiekowej niewoli, uzyskała niepodległość.

Szkoła pamięta

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku oraz obelisko poświęcone żołnierzom poległym podczas II wojny światowej. Dany okres był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma.

Z wizytą w bibliotece

W poniedziałek 24 listopada dzieci z grupy Średniaki oraz Starszaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Janowie. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.