Wizyta w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku.

W dniu 18.10.2022 uczniowie klasy 8 pod opieką pani Grażyny Napory oraz pani Katarzyny Bańbury gościli w murach Zespołu Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku. Wizyta ta była dla naszych uczniów znakomitą okazją do

poznania oferty edukacyjnej tej placówki, jak również i zobaczenia poszczególnych sal lekcyjnych i ich wyposażenia, pracowni oraz przynależnego do szkoły internatu. Ponadto naszemu spotkaniu z przedstawicielami społeczności „Potockiego Szafera” towarzyszyły m.in. pokazy kulinarne, florystyczne, fotograficzne, informatyczne, grafiki komputerowej, co pozwoliło nam sobie uzmysłowić, jak szerokie możliwości rozwoju są tam zapewnione.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że większość sal, pracowni, korytarzy tejże szkoły jest gustownie wyremontowanych i rewelacyjnie wyposażonych. Nie brakuje tam nawet zaplecza socjalnego dla uczniów, w którym mogą przygotować sobie herbatę, odgrzać posiłek i porozmawiać ze znajomymi podczas przerwy.

Warto nadmienić, że wspaniałe pokazy w większości przygotowywali dla nas uczniowie pierwszych klas, co daje poczucie, że przywiązuje się tam ogromną wagę do kształcenia zawodowego na bardzo wysokim poziomie już od pierwszych momentów edukacji w tej szkole. Poza tym mieliśmy okazję zobaczyć absolwentów  szkół podstawowych z terenu naszej gminy realizujących swoje pasje i zadowolonych z podjętej decyzji związanej z wyborem dalszego kształcenia.

Dziękujemy pani Dyrektor Zespołu Szkół za zaproszenie oraz wszystkim, dzięki którym nasza wizyta przebiegała w tak fantastycznej atmosferze.