Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w Przedszkolu w Janowie

Nasze Przedszkole wzięło udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, którego głównym celem był zakup książek będących nowościami wydawniczymi do placówki oraz realizacja działań promujących czytelnictwo. Nasza biblioteka przedszkolna powiększyła się o nowe pozycje.

Są to między innymi książki przyrodnicze, o rodzinie, bezpieczeństwie, zawodach, podróżnicze, lubiane, znane bajki, baśnie, legendy i wiersze, które będziemy czytać dzieciom. Przedszkolaki miały już okazję obejrzenia nowości wydawniczych zakupionych do naszej biblioteczki wspaniale prezentującej się na korytarzu. Była to także okazja do przypomnienia sobie, jak należy obchodzić się z książką, a zasady te przedstawiały nam Panie Bibliotekarki podczas wizyty Przedszkolaków w szkolnej bibliotece.

Rozbudzanie w dzieciach zainteresowań książką zanim pójdzie do szkoły stanowi fundament ich przyszłego sukcesu. Czas poświęcony na czytanie jest bezcenny dlatego z wielką przyjemnością nasze przedszkole współpracuje z Biblioteką Publiczną z Janowa. Dzieci bardzo chętnie odwiedzają to miejsce, uczestniczyły także w wielu warsztatach czytelniczych organizowanych specjalnie dla najmłodszych odbiorców.

Codzienne czytanie dziecku wpływa na jego rozwój emocjonalny, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię. Uczy logicznego myślenia i zapamiętywania, poprawia koncentrację, wzmacnia poczucie własnej wartości, odróżniania dobra od zła. Niezwykłe spotkanie z autorem twórczości m. in. literatury dla dzieci p. Ryszardem Sidorkiewiczem wzmocniło w naszych przedszkolakach pogląd, że książka wcale nie jest nudnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

???????????????????????????????????????????????????????????????