Jasełka 2023

Było świątecznie, kolorowo i muzycznie. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili aktorzy wcielający się w postaci z szopki bożonarodzeniowej. Jednak te jasełka były wyjątkowe. W tym roku role się odwróciły i to Grono Pedagogiczne przygotowało dla zaproszonych gości oraz uczniów przedstawienie jasełkowe.

Dzieci zasiadły wśród publiczności i podziwiały występ swoich nauczycieli. A emocji nie brakowało. Miało być radośnie. I ten plan nauczycielom wyszedł znakomicie. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Nauczyciele podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie – ich przygotowania trwały kilka tygodni.

Ćwiczyli pastorałki, które później śpiewali wraz z publicznością oraz przygotowywali stroje, inni zaś zajęli się sprawą techniczną i przygotowali piękną dekorację. Największym wyzwaniem było przełamanie tremy. Dla niektórych nauczycieli był to debiut aktorki. Jednak najważniejszym celem jasełek było sprawienie najmłodszym oraz ich rodzicom niepowtarzalnego prezentu świątecznego. Całą salę wypełniła atmosfera świąteczna m.in. za sprawą licznych aniołów, którzy zachęcali do wspólnego kolędowania. Dzieci nagrodziły swoich nauczycieli wielki brawami. Zarówno dzieci jak i nauczyciele na pewno zapamiętają na długo ten wyjątkowy czas.