Podsumowanie Code Week 2021 w przedszkolu w Janowie

KroEU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. Zainicjowali ją kilka lat temu Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Od tej pory państwa europejskie, a wśród nich także i Polska, tworzą społeczność organizującą różnorodne wydarzenia związane z programowaniem. Organizatorzy zgłaszają inicjatywy, które, po spełnieniu warunków formalnych, zostają zaakceptowane przez ambasadora CodeWeek. To czas, w którym staramy się promować ideę nauki kodowania. Pokazywać, że programować możemy niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, umiejętności, ani sprzętu, jaki posiadamy.Nasze Przedszkolaki z grupy średniej, wraz ze swoimi Wychowawczyniami już po raz drugi z powodzeniem wzięły udział w projekcie „CodeWeek”, a potwierdzeniem tej aktywności jest otrzymanie międzynarodowego certyfikatu uczestnictwa. Brawo!!!!