Pasowanie na ucznia 22.10.2021

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Uczniowie klasy pierwszej 22 października 2021r. rozpoczęli tą uroczystość występem artystycznym.

Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły.

Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Janowie dokonała dyrektor szkoły Pani Sylwia Kaniewska.

Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022.

Zobacz film