„19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowej kampanii „19 dni przeciwko Przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Jest to przedsięwzięcie zainicjowane w 2011 roku przez szwajcarską fundację o nazwie Women’s World Summit Foundation .

W Polsce działania w ramach kampanii koordynuje Fundacja po DRUGIE, która zachęca placówki i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do włączania się w organizację i prowadzenie działań mających wspierać budowanie świata bezpiecznego, spokojnego, bez przemocy. Warto dodać, że symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Kolor ten to uznawany jest za ostrzegawczy, tak jak prowadzone w ramach kampanii działania, które mają ostrzegać przed przemocą.

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do tej kampanii w okresie do 19 listopada będziemy podejmować liczne działania mające na celu przeciwdziałanie stosowania przemocy wobec dzieci. Pierwsze z nich mamy już za sobą, a mianowicie w dniu 5 listopada gościliśmy w naszych murach szczególnych gości. Byli to panowie policjanci, którzy przygotowali krótkie prelekcje dla klas 4-8 m.in. na temat skutków stosowania przemocy wobec dzieci, ale także i możliwości pomocy w sytuacjach, kiedy taka przemoc jest wobec nich stosowana. Było bardzo ciekawie, a  uczniowie z wielkim zaangażowaniem słuchali naszych gości.