Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 15 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadziły nas uczennice szkoły:

Alicja Margas oraz Natalia Fresel, natomiast w części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy IVa i V. Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. 11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”.

Akademię przygotowały: Pani Dorota Soluch, Pani Mariola Szlesińska – Wąchała, Pani Małgorzata Józefowska oraz Panowie Ryszard Marszałek i Ryszard Sidorkiewicz.